Azi ultimele meciuri din optimile Cupei Mondiale: Paraguay-Japonia și Spania-Portugalia

Brazilia a învins naţionala din Chile cu 3-0 aseară, în optimile de finală ale Cupei Mondiale la fotbal din Africa de Sud. Au înscris Juan, Luis Fabiano şi Robinho. Brazilienii se vor întâlni în sferturile de finală cu echipa Olandei, care a trecut ieri cu scorul de 2-1 de Slovacia. Pentru olandezi au înscris Arjen Robben şi Wesley Sneejder, iar pentru slovaci Robert Vittek, din penalti, în ultimele secunde de prelungiri.
Astăzi se joacă ultimele două meciuri din optimi. De la ora 17.00 Paraguay-Japonia, iar de la 21.30 Spania-Portugalia. Învingătorii din cele două partide se vor întâlni în sferturile de finală.