Georgia duce, cu succes, un „război diplomatic” cu Rusia, dar reunificarea țării nu se poate face decât prin integrarea Georgiei în UE, a declarat ministrul apărării, Tinatin Kidașeli, într-un interviu cu Europa Liberă.
D-na Kidașeli a mai declarat că nimeni „nu trebuie să creadă că poate găsi un partener în Rusia”.
Cât privește reintegrarea țării, d-na Kidașeli crede că odată integrată în Uniunea Europeană, Georgia va deveni atractivă pentru Osetia de Sud și Abhazia care vor renunța de bunăvoie la independență.