Un adolescent palestinian a murit după ce a fost împușcat de trupele israeliene la linia de demarcație cu Fâșia Gaza, a informat ministerul sănătății din regiunea palestiniană controlată de Hamas. Azzam Oweida, de 15 ani, a fost împușcat în cap în timpul protestelor de vineri din sudul Gazei, au spus autoritățile locale. Moartea lui aduce la 4 numărul celor uciși în timpul protestelor din palestiniene intrate vineri în ziua a cincea. Ministerul sănătății din Gaza a mai spus că 200 de oameni au fost răniți, inclusiv un jurnalist palestinian care a fost împușcat în picior. Pe de altă parte, unii protestatari au aruncat cu pietre în soldații israelieni și au incendiat anvelope.
Un adolescent palestinian a murit după ce a fost împușcat de trupele israeliene la linia de demarcație cu Fâșia Gaza
Protest palestinian la linia de demarcație cu Fâșia Gaza.