La Tbilisi, angajații de la metrou au intrat în grevă

Greva angajaţilor de la metrou

În capitala Georgiei, Tbilisi, angajații de la metrou sunt în grevă, cerând majorarea salariilor, un protest care coincide cu a cincea zi de manifestații anti-guvernamentale. Manifestanții cer să se facă dreptate, după uciderea în decembrie a doi tineri. Două persoane au fost condamnate la 10 și 9 ani de închisoare pentru uciderea tinerilor, dar protestatarii, între care și Zaza Sarlidze, tată uneia din victime, susțin că în spatele crimei s-ar afla alte persoane care nu au fost pedepsite pentru că au rude angajate în Procuratura Generală.