Asociația Promo-Lex a dat publicității joi un nou raport de monitorizare electorală, al doilea dinaintea alegerilor de la 24 februarie. El critică, printre altele, manifestările electorale premature, de care s-ar face vinovate multe partide politice.
Primul asemenea raport, publicat la sfârșitul anului trecut, fusese criticat foarte aspru de Partidul Democrat; autorii studiului scoteau atunci în evidență printre alte neajunsuri faptul că tocmai PD profită de rolul de partid de guvernământ pentru a-și asigura avantaje pre-electorale nedrepte față de concurenți.