În R. Moldova a început imunizarea împotriva COVID-19 a beneficiarilor azilurilor şi centrelor de plasament, anunță Ministerul Sănătății. Vaccinarea este făcută de echipe mobile și această campanie de vaccinare este plasată în etapa întâi. Potrivit ministerului, până acum, în R. Moldova au fost administrate în total 27.445 de doze de vaccin.
A început vaccinarea beneficiarilor azilurilor şi centrelor de plasament
Imunizarea cu serul AstraZeneca. 2 martie 2021, Chișinău