Un bărbat de 29 de ani, și-a pierdut viața, sâmbătă, în timp ce alerga la un maraton sportiv organizat la Hîncești. Potrivit Poliției, corpul neînsuflețit al bărbatului a fost găsit lângă pista de alergare la scurt timp după ce, la încheierea competiției, organizatorii au anunțat că tânărul participant la maraton a dispărut.
Astazi s-a desfășurat maratonul „Împreună pentru un mod sportiv de viață”, organizat de către Asociația Obștească „Run Moldova”, în colaborare cu Consiliul raional Hîncești, unde au participat amatori care au parcurs distanța de 5 și 10 km.
Trupul neînsuflețit al bărbatului a fost transportat la spital pentru efectuarea expertizei medicale care va stabili cauza exactă a morții, scrie site-ul Ziarului de Gardă.