Anul 2025 în fotografii
Imagini surprinse de fotografi și jurnaliști RFE/RL și ai agențiilor de presă evidențiază cele mai importante știri și momentele cele mai captivante din regiunea noastră din ultimul an.
21
O imagine din satelit realizată pe 22 iunie, care arată urmările atacurilor americane asupra instalației de îmbogățire a uraniului din Isfahan, în centrul Iranului.Fotografie realizată de Maxar Technologies/AFP.
22
Un ecran digital din Moscova, pe 18 decembrie, anunță conferința de presă și emisiunea cu apeluri din public de sfârșit de an a președintelui rus Vladimir Putin.Fotografie de Ramil Sitdikov/Reuters.
23
Un susținător al candidatului populist la președinția României, Călin Georgescu, flutură steagul țării în fața Palatului Parlamentului din București, pe 10 ianuarie. Curtea Constituțională a României a anulat turul al doilea al alegerilor prezidențiale, în urma victoriei neașteptate a lui Georgescu în primul tur.Foto: George Calin/Inquam Photos
24
Un bărbat rănit la Teheran, pe 15 iunie, este ajutat de trecători după atacurile israeliene asupra capitalei iraniene.
Fotografie de Majid Khahi/EPA.
Fotografie de Majid Khahi/EPA.