Cât de inteligentă și cât de artificială este inteligența artificială?
Inteligența artificială ne influențează deja viața și o va face din ce în ce mai mult e un lucru cert. Întrebarea este cum anume? Ce calități umane ar trebui să ne dezvoltăm în condițiile în care inteligența artificială poate face sinteză, analiză, prelucrare de date mai bine decât mintea umană?
Podcast
-
aprilie 09, 2024
Cine o să ne-aducă o cană de Noviciok la bătrânețe?
-
aprilie 02, 2024
Alexei Vidrașco: Pot să zică ce vor, eu știu cine sunt